Відкриття садиби-музею Богдана Горбаля

9 вересня 2012 року, о 14 годині, в селі Летяче Заліщицького району Тернопільської області відбудеться відкриття садиби-музею художника Богдана Горбаля, “Галерея Богдана”.

У мальовничому селі Летяче, що лежить у межах Національного природного парку “Дністровський каньйон”, на місці хати, де після депортації з Лемківщини у 1947 році замешкала родина Горбалів, у вересні 2012 року відкрито садибу-музей “Галерея Богдана”.

“У людській і творчій долі Богдана Горбаля вражає не лише те, що людина, в силу обставин (багаторічна хвороба) ізольована від світу, знайшла спосіб спілкування з ним. Самобутнє мистецтво Богдана Горбаля практично не має аналогів” (професор, викладач Української академії мистецтв Ганна Заварова).

У двох залах представлені понад сотні малюнків, збереглося ж узагалі – близько двох тисяч. Незвичні малюнки Б. Горбаля, що зроблені кольоровими олівцями в альбомному форматі, викликали інтерес у світі. Малюнки Богдана також прикрашають двір садиби – їх було перенесено у збільшеному вигляді на зовнішні стіни будівель.Частиною експозиції є окрема кімната, присвячена дисиденству та руху опору, оскільки молодший брат Богдана Горбаля – Микола Горбаль, був у колі дисидентів, був тричі суджений і ув’язнений протягом 16 років.